21. března Jak jsme vítali jaro s Liškou - fotky

Vítání jara s Liškou

Jak jsme stopovali lišku - Fotogalerie

Jak jsme stopovali Lišku

Sešly jsme se první březnový den u dětského hřiště, byl krásný slunečný den. Pozdravily jsme se, většinou jsme se znaly, tak jsme chvíli povídaly a čekaly, kdo ještě přijde. Sešla se nám pestrá smečka dětí různého věku, byly trochu zklamané, že je zavřené hřiště, ale těšily se, co se bude dít. 

Nejdřív jsme zjišťovali, jakou má Liška barvu a hledali stopu, kterou nám mohla zanechat. Děti přišly s tím, že oranžová je ta správná barva a že by mohla vést jako stopa k cíli. Našly oranžové fáborky a tak jsme se po nich vydali. Sluníčko nás hřálo do tváří, děti je lovily cestou, hledaly další, maminky si povídaly a pomáhaly menším dětem dohnat starší děti,až jsme došli k místu, kde liška přeběhla močál po kamenech. Děti měly přeskákat po kamenech jako liška, kameny představovaly papíry na zemi a tráva představovala močál. Všechny děti přeskákaly, nikdo se neutopil a vydali jsme se dál.

Procházkou jsme došly až k hasičárně a byl čas na perník a čaj o páté. V herně si děti pohrály s hračkami, odpočinuly si a občerstvily se. Maminky si daly kávu a povídali si.

Na stole byly připravené základy liščích masek a maminky s dětmi si z trhaných kousků bílého papíru dotvářely originální tvář s černými fousků. Lišky se dětem moc povedly.

Vše probíhalo v klidu a v pohodě, děti se pěkně bavily, hrály a pracovaly a maminky si povídaly. Pak jsme si pohráli na koberci, lištičky jsme si vyfotily, sbalily koberec a byl čas se rozloučit.

Více fotografií najdete ve fotogalerii

 

 

 

 

Blog

14.12.2016 10:22
Vypečený advent pro maminky Slíbené těsto na perníky 300 gr. hladké mouky špetka soli 1 lžička prášku do pečiva (použila jsem ten do perníku) 1 lžička mleté skořice, 1/4 lžičky mletého hřebíčku (místo toho se dá použít směs koření do perníku, pokud ji seženete) Kdo má rád perníky tmavší, může...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Městská část Praha Lysolaje

Praha Lysolaje

Patron MC Liška

 

 

 

Lysolajské dění

V této rubrice nejsou žádné články.

Spřátelené weby

 

Podlahy Bureš

Hasiči Lysolaje

MK Rybička

Suchdol.net

 

Liška u vás

Sdílejte na svém webu odkaz na naše stránky, za umístění ikonky na váš web předem pěkně děkujeme, na oplátku zveřejníme váš odkaz u nás.

Mateřské centrum Liška o.s. - pravidelný program pro rodiny s dětmi Lysolaje - Praha 6

Novinky

15.01.2014 23:15
Liška je na Facebooku Pokud si kliknete na Líbí se mi, můžete vidět novinky, budeme tam sdílet pozvánky na akce, divadla, dílny a jiné věci.  

Kontakt

Spolek Liška Lysolaje Sál hasičské zbrojnice
Lysolajské údolí 113/38
165 00 Praha 6 Lysolaje

Spolek vznikl 5.4.2011.
IČO: 22894730
Číslo účtu: 2400903013/2010
Fio banka, a.s.

Korespondenční adresa:
Spolek Liška Lysolaje
Marcela Blažková
Sídlištní 202/2
165 00 Praha 6 Lysolaje
+420 775 210 624 marcela@panoch.net