Jak to všechno začalo?

Rozhovorem o Hodinových matkách při mazání svačin. Naše ratolesti byly na školním výletě 3. třídy a my s Janou a dalšími maminkami mazaly a mazaly. Pak jsme měly nápad na podnikání, mazat svačiny do škol. Pak jsme časem přešly na další hovory a postupně jsme přemýšlely, co budeme dělat, až nám ty naše nejmladší děti odrostou. Obě máme tři děti, nejsme zvyklé být zaměstnanci, živíme se prací z domova.

Projekt Spiralis - Vezmi život do vlastních rukou

Mezitím jsem začala v říjnu studovat v projektu Spiralis o.s. Vezmi život do vlastních rukou, který byl určený pro vzdělávání rodičů na mateřské dovolené, aby začali pracovat jako fundraiseři pro neziskovky. Kvůli závěrečné práci jsem oslovila ředitele lysolajské základní školy a nabídla mu spolupráci na strategii získání finančních prostředků pro školu. Setkala jsem se s ním na zahradní slavnosti, k mému překvapení souhlasil se schůzkou a tím začal můj půlroční kolotoč. Během psaní závěrečné práce mě napadlo do mé práce zahrnout i založení mateřského centra. Mezi mnou a Janou proběhla nějaká mailová korespondence a pustily jsme se do toho.

Přípravy založení MC

Všechny přípravy začaly v prosinci a lednu, v únoru se nám podařilo domluvit s panem starostou sál hasičárny, kde můžeme začít, připravujeme program a plán co budeme dělat i nějaký výhled do budoucnosti, pokud se vše bude dařit.

Poděkování

Chtěla bych poděkovat Janě za její tah na branku, její houževnatost a úžasné výtvarné nápady při navrhování našeho loga. Zejména mě těší její humor, který je mi blízký a odvaha pouštět se do nových věcí. Doufám, že se naše myšlenka ujme a najdeme další fajn lidi, kteří budou s námi rozvíjet náš lysolajský život.

Chtěla bych také poděkovat lidem ze Spiralis o.s., zejména paní Bergerové, která se mnou  neúnavně konzultovala moje nápady, Ireně Swieczicki za neotřelé nápady pro naše centrum a Jolaně Turnerové, za to že nám fandí. Bez kurzu Vezmi život do vlastních rukou by mě založení mateřského centra v Lysolajích nenapadlo. Největší dík patří holkám, které se mnou studovaly, daly mi spoustu nápadů, pomohly mi utřídit si myšlenky, bavilo mě s nimi být u vzniku jejich projektů.

Blog

14.12.2016 10:22
Vypečený advent pro maminky Slíbené těsto na perníky 300 gr. hladké mouky špetka soli 1 lžička prášku do pečiva (použila jsem ten do perníku) 1 lžička mleté skořice, 1/4 lžičky mletého hřebíčku (místo toho se dá použít směs koření do perníku, pokud ji seženete) Kdo má rád perníky tmavší, může...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Městská část Praha Lysolaje

Praha Lysolaje

Patron MC Liška

 

 

 

Lysolajské dění

V této rubrice nejsou žádné články.

Spřátelené weby

 

Podlahy Bureš

Hasiči Lysolaje

MK Rybička

Suchdol.net

 

Liška u vás

Sdílejte na svém webu odkaz na naše stránky, za umístění ikonky na váš web předem pěkně děkujeme, na oplátku zveřejníme váš odkaz u nás.

Mateřské centrum Liška o.s. - pravidelný program pro rodiny s dětmi Lysolaje - Praha 6

Podpořili nás

27.11.2017 11:39
Děkujeme Lišce Míle, za to že šla opět s kůží na trh a v soutěži zaměstnanců T-Mobile a.s. získala titul Dobrovolník roku, 3. místo a krásných 5.000,-Kč do liščího fondu.   
08.06.2017 15:24
Děkujeme zastupitelstvu městské části Praha Lysolaje za přidělení dotace na provoz Spolku Liška Lysolaje ve výši 49 000,- Kč.    Těšíme se na další spolupráci v roce 2018.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Spolek Liška Lysolaje Sál hasičské zbrojnice
Lysolajské údolí 113/38
165 00 Praha 6 Lysolaje

Spolek vznikl 5.4.2011.
IČO: 22894730
Číslo účtu: 2400903013/2010
Fio banka, a.s.

Korespondenční adresa:
Spolek Liška Lysolaje
Marcela Blažková
Sídlištní 202/2
165 00 Praha 6 Lysolaje
+420 775 210 624 marcela@panoch.net