Básničky a písničky

(pohybová básnička) Když se tahá za šňůru, (zataháme na imaginární šňůru) leze šašek nahoru. (jakoby lezeme po žebříku) Rozhazuje rukama, (dle textu) vyhazuje nohama. (dle textu) Rolničkama zazvoní (zatřepeme hlavou) a takhle se ukloní. (úklona)
"Pondělí začíná, liška děti zajímá, zpívání začíná, pojďte všichni sem. Uklidíme hračky, zahrajem si písničky, hezky si společně lišku užijem!"
Stojí vrba košatá, hej hej koleda. Na ní koza rohatá, hej hej koleda.   Přišel za ní kmotr vlk, hej hej koleda, natahoval po ní krk, hej hej koleda.   Paní kmotra pojď dolů, hej hej koleda A já dolů nepůjdu, hej hej koleda.   Ty máš velký zubiska hej hej koleda, natáh bys mě kůžiska...
  Hello how are you! Hello, how are you Hello, how are you Hello, how are you How are you today?   Hello (Honzik) Hello (Nikolka) Hello (Suzi) Everyone hello!   Thank you, I am fine Thank you, I am fine Thank you, I am fine We are fine today We are...
Běžel zajíc kolem plotu, roztrhal si levou botu, liška mu ji zašívala,  veverka se posmívala.  Co Ty se máš posmívat, když já umím zašívat! Hybaj, hybaj, hybaj ven! Vyženu Tě koštětem. 
Z malinkého semínka, které v zimě spí, roste malá rostlinka, když se probudí, protáhne se, rozhlédne se, koukne z díry ven,  ukáže se sluníčku, řekne, dobrý den!
Z černé země ven roste rovný kmen, roste rovný kmen, roste z hlíny k nebi vzhůru, má krabatou, drsnou kůru, košatí se do azuru,  plody obalen.   Z černé země ven roste rovný kmen, roste rovný kmen, když je vítr, tak se třese, když je ticho, nepohne...
Poslední květ na záhonku poslední zvuk ptačích zvonků poslední den u rybníčka poslední kuk do sluníčka které už je za horami to se loučí léto s námi. První zralá švestka v sadě první mrazík na zahradě první ocún u lesíčka první výstřel na zajíčka první žluté listí v trávě to k nám přišel podzim...
Prší, prší, mrholí do ulic i do polí. Voda padá, teče, kape, schováme se pod okapem. Voda chladí, studí, zebe. Déšť promočí mne i tebe. Prší, prší, prší dál, kdo by si teď venku hrál ?  
Písnička : (nápěv jako Prší, prší ) Spadla kapka na panenku, umáčela jí sukénku : Tralala tralala panenka se schovala. Proč kapičko na zem padáš? Mé panence pokoj nedáš ? Tralala tralala: Pod deštník se schovala.    
1 | 2 >>

Blog

14.12.2016 10:22
Vypečený advent pro maminky Slíbené těsto na perníky 300 gr. hladké mouky špetka soli 1 lžička prášku do pečiva (použila jsem ten do perníku) 1 lžička mleté skořice, 1/4 lžičky mletého hřebíčku (místo toho se dá použít směs koření do perníku, pokud ji seženete) Kdo má rád perníky tmavší, může...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Městská část Praha Lysolaje

Praha Lysolaje

Patron MC Liška

 

 

 

Lysolajské dění

V této rubrice nejsou žádné články.

Spřátelené weby

 

Podlahy Bureš

Hasiči Lysolaje

MK Rybička

Suchdol.net

 

Liška u vás

Sdílejte na svém webu odkaz na naše stránky, za umístění ikonky na váš web předem pěkně děkujeme, na oplátku zveřejníme váš odkaz u nás.

Mateřské centrum Liška o.s. - pravidelný program pro rodiny s dětmi Lysolaje - Praha 6

Podpořili nás

27.11.2017 11:39
Děkujeme Lišce Míle, za to že šla opět s kůží na trh a v soutěži zaměstnanců T-Mobile a.s. získala titul Dobrovolník roku, 3. místo a krásných 5.000,-Kč do liščího fondu.   
08.06.2017 15:24
Děkujeme zastupitelstvu městské části Praha Lysolaje za přidělení dotace na provoz Spolku Liška Lysolaje ve výši 49 000,- Kč.    Těšíme se na další spolupráci v roce 2018.
03.12.2015 20:47
Děkujeme Síti mateřských center za darování 12ks textilních barev na tisk do Lišky. 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Spolek Liška Lysolaje Sál hasičské zbrojnice
Lysolajské údolí 113/38
165 00 Praha 6 Lysolaje

Spolek vznikl 5.4.2011.
IČO: 22894730
Číslo účtu: 2400903013/2010
Fio banka, a.s.

Korespondenční adresa:
Spolek Liška Lysolaje
Marcela Blažková
Sídlištní 202/2
165 00 Praha 6 Lysolaje
+420 775 210 624 marcela@panoch.net