Slavnost květů 2013

17.05.2013 14:00

Jako zázrakem se v letošním deštivém jarním maratónu našlo jedno slunné odpoledne pro naši Slavnost květů. Zaplať pánbůh, protože kdyby tolik úsilí všech dobrovolníků věnovaného přípravě přišlo vniveč, byla by to věčná škoda. Slavnost květů je naše největší obecní merenda a podílejí se na ní úplně všichni. Od těch nejmenších dětí ze školky až po klub místních důchodců. Chystáme se poctivě. Vlastně po celý rok. Radíme se a spřádáme plány tak, aby zábava byla pestrá a užili si opravdu všichni. Jen děti nás vždycky chtějí překvapit a tak šijeme kostýmy na představení o jejichž obsahu nám naši vlastní potomci neřeknou ani ň. Je to báječná příležitost udělat si volno, sejít se a pobavit dohromady. Potkat své kamarády, sousedy, spolužáky a poznat blíž jejich rodiny.

Naše Liška se stará  o odpočinkové místo pro děti. A s dětmi k nám do výtvarné dílny stranou od hlavního podia chodí ti z rodin, kteří zrovna mají čas. Někdy mamky, někdy dědové, někdy starší bráchové. A někdy chodí celé rodinky a někdy jen dospěláci na kus řeči. Letos si příchozí mohli vlastnoručně vyrobit rámeček na rodinnou fotografii zdobený přírodninami a nechat se i s celou rodinkou vyfotit od Lišky. Dětí přišlo víc než stovka a všichni poctivě lepili , natírali a sypali.

Přestože pevně věřím, že kvalita námi připravených dílen na Slavnosti je nesporná a každým rokem lepší, za největší výhru Lišky považuji právě to, že se začlenila do života místní komunity v rekordním čase 3 let, že náš původní plán vytvořit platformu pro setkávání i zpravidla těžko slučitelných skupin jako jsou „náplavy“ a starousedlíci prozatím vychází, že se našim podnětům dostalo velmi vlídného přijetí ostatních obyvatel a podpory místního zastupitelstva.

Momentálně nás kromě drobných provozních zádrhelů trápí jediné. Hledáme někoho, kdo by nám ten báječný pocit spokojenosti a sounáležitosti zavařil na horší časy.

Blog

14.12.2016 10:22
Vypečený advent pro maminky Slíbené těsto na perníky 300 gr. hladké mouky špetka soli 1 lžička prášku do pečiva (použila jsem ten do perníku) 1 lžička mleté skořice, 1/4 lžičky mletého hřebíčku (místo toho se dá použít směs koření do perníku, pokud ji seženete) Kdo má rád perníky tmavší, může...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Propaganda Design - nezávislé grafické studio zajišťující kompletní služby v oblasti reklamy, grafiky a produkce

Castovní agentura LAST.CZ

 

 

Městská část Praha Lysolaje

Praha Lysolaje

Patron MC Liška

 

Spolek Liška Lysolaje

Od 5.4.2012 členem  Sítě pro rodinu z.s .

Síť pro rodinu z.s.

Lysolajské dění

V této rubrice nejsou žádné články.

Spřátelené weby

Aktivní město

Petr Turanský Fotostudio

 

Podlahy Bureš

www.kamchodit.cz

www.hravezijzdrave.cz

Hasiči Lysolaje

MK Rybička

Abelo... aby učení bavilo

Suchdol.net

Ententyky

 

 

Liška u vás

Sdílejte na svém webu odkaz na naše stránky, za umístění ikonky na váš web předem pěkně děkujeme, na oplátku zveřejníme váš odkaz u nás.

Mateřské centrum Liška o.s. - pravidelný program pro rodiny s dětmi Lysolaje - Praha 6

Kontakt

Spolek Liška Lysolaje Sál hasičské zbrojnice
Lysolajské údolí 113/38
165 00 Praha 6 Lysolaje

Spolek vznikl 5.4.2011.
IČO: 22894730
Číslo účtu: 2400903013/2010
Fio banka, a.s.

Korespondenční adresa:
Spolek Liška Lysolaje
Marcela Blažková
Sídlištní 202/2
165 00 Praha 6 Lysolaje
+420 775 210 624 marcela@panoch.net