Lysolajské doupě

25.02.2012 01:06

Projekt Lysolajské doupě představuje vybudování externího environmentálního centra pro veřejnost na pozemku obce Lysolaje. Jeho vznik podpoří zájem místních obyvatel o životní prostředí v obci a přináší rodičům a dětem Lysolají možnost sledovat a pěstovat na pozemku obce rostliny v rámci ekologické výchovy, sledovat jejich životní cykly.

Projekt respektuje jedinečnost prostředí obce Lysolaje, klidného místa v Praze s rysy venkovského prostředí. Navazuje na zemědělské tradice, kdy každý obyvatel Lysolají byl spojen s přírodou, měl možnost sledovat na poli, v lese či na louce přirozený průběh ročních období.

Pozemek, který je určený pro projekt Lysolajské doupě, je ve vlastnictví obce. Na pozemku stojí  zahradní chatka, okolí je převážně zatravněné, s několika stromy a keři. V okolí se nachází volný prostor, údolí, který je v zimě využíván k bobování, procházkám a venčení psů. 

Na konci zimy došlo k prořezání náletových dřevin, hrubé terénní úpravě pozemku a zbourání starých plotů. Pozemek se nachází nedaleko základní i mateřské školy, je v centru současného dění, v okolí procházejí děti ze školy a školky. Pozemek bude potřeba upravit, osadit herními prvky z přírodních materiálů, ovocnými keři a stromy. Mateřské centrum Liška o.s. ve spolupráci s obcí podává na konci února grantovou žádost na Nadaci Partnerství. 

----------------------------------------------------------------

Vyjádření Nadace partnerství k naší žádosti:

 

Vážení žadatelé,

obdrželi jsme Vaši žádost o poskytnutí finančních prostředků v grantové výzvě Místo pod stromy 2012. O nadační příspěvky Místo pod stromy v letošním roce usilovalo celkem 65 žadatelů. Poptávka po zelených prostranstvích však mnohonásobně převyšuje finanční možnosti Nadace Partnerství, a proto bylo možné podpořit pouze tři projekty.

Velice si vážíme času a energie, které jste do přípravy žádosti investovali. Přesto Vám musím s lítostí oznámit, že odborná grantová komise, která projekt hodnotila, i přes zvážení veškerých pozitivních stránek, upřednostnila k podpoření jiné projekty.

 

DŮVOD ZAMÍTNUTÍ ŽÁDOSTI:

Projekt byl vyhodnocen jako kvalitní, ale grantová komise nepovažuje projektem řešenou problematiku za prioritní a dala přednost jinak zaměřeným projektům.

Blog

14.12.2016 10:22
Vypečený advent pro maminky Slíbené těsto na perníky 300 gr. hladké mouky špetka soli 1 lžička prášku do pečiva (použila jsem ten do perníku) 1 lžička mleté skořice, 1/4 lžičky mletého hřebíčku (místo toho se dá použít směs koření do perníku, pokud ji seženete) Kdo má rád perníky tmavší, může...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Propaganda Design - nezávislé grafické studio zajišťující kompletní služby v oblasti reklamy, grafiky a produkce

Castovní agentura LAST.CZ

 

 

Městská část Praha Lysolaje

Praha Lysolaje

Patron MC Liška

 

Spolek Liška Lysolaje

Od 5.4.2012 členem  Sítě pro rodinu z.s .

Síť pro rodinu z.s.

Lysolajské dění

V této rubrice nejsou žádné články.

Spřátelené weby

Aktivní město

Petr Turanský Fotostudio

 

Podlahy Bureš

www.kamchodit.cz

www.hravezijzdrave.cz

Hasiči Lysolaje

MK Rybička

Abelo... aby učení bavilo

Suchdol.net

Ententyky

 

 

Liška u vás

Sdílejte na svém webu odkaz na naše stránky, za umístění ikonky na váš web předem pěkně děkujeme, na oplátku zveřejníme váš odkaz u nás.

Mateřské centrum Liška o.s. - pravidelný program pro rodiny s dětmi Lysolaje - Praha 6

Kontakt

Spolek Liška Lysolaje Sál hasičské zbrojnice
Lysolajské údolí 113/38
165 00 Praha 6 Lysolaje

Spolek vznikl 5.4.2011.
IČO: 22894730
Číslo účtu: 2400903013/2010
Fio banka, a.s.

Korespondenční adresa:
Spolek Liška Lysolaje
Marcela Blažková
Sídlištní 202/2
165 00 Praha 6 Lysolaje
+420 775 210 624 marcela@panoch.net