Léto pryč aneb Cesta kolem světa v Lysolajích

10.09.2014 13:31

S chutí do toho…

Zdravíme všechny příznivce Lišky v novém školním roce. Těšíme se na staré známé i nové sousedy, kteří si k nám najdou cestu. Už jsme se nemohli dočkat a tak jsme letos opět zahájili sezónu koncem srpna příměstským táborem „Cesta kolem světa za 5 dní.“

31 dětí s námi nejprve plulo lodí do Ameriky, kde se změnilo v indiánský kmen vznešených orlů. Dopoledne jsme vyráběli čelenky a totemové masky, tančili indiánské tance a namalovali si lovecké maskování na obličej, které se velice osvědčilo při odpolední hře na schovku. 

V úterý jsme letěli do Afriky. Dopoledne jsme vyrobili v africké vesnici slušivé sukýnky z vlny a hudební chřestidla. Odpoledne nás ve stepi zastihl monzunový dešť, ale to na náladě malým cestovatelům nijak neubralo.

Následující den nás ponorka dopravila do Asie. Od samého rána jsme mluvili "čínsky, japonsky nebo mongolsky", kterážto řachanda byla vykompenzována duchovnější zábavou – dopoledním sypáním mandal z písku. Odpoledne nás čekala výprava do mongolských stepí za ovcemi, koníkem a vlnou. Čtvrtek jsme věnovali Evropě.  Cestovatelé navštívili různé země, dozvěděli se něco o archeologii , viděli klenotnickou výrobnu a sestavili si šperk z drahokamů. Nakonec si v Itálii upekli vlastní pizzu. Odpoledne bylo pohádkové, drak byl připraven o nakradený poklad a princezna osvobozena. 

Poslední den se cestovalo do Austrálie. Koho z místních by napadlo, že Housle jsou plné australské zvířeny? Buš přetékala badatelským nadšením, zejména když jsme hledali vzácné opály. No a pak už nás čekaly diplomy, společné balení a loučení. Děkujeme všem, kteří s námi byli nebo nám pomáhali a těšíme se zase napřesrok.

Jsme přesvědčeni, že k nám všem bylo léto milostivé. Krásně nás ohřálo slunce, a když  zrovna lilo, tak jen houbařům pro radost.  Ale co naplat, jak známo: Škola volá!

Blog

14.12.2016 10:22
Vypečený advent pro maminky Slíbené těsto na perníky 300 gr. hladké mouky špetka soli 1 lžička prášku do pečiva (použila jsem ten do perníku) 1 lžička mleté skořice, 1/4 lžičky mletého hřebíčku (místo toho se dá použít směs koření do perníku, pokud ji seženete) Kdo má rád perníky tmavší, může...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Propaganda Design - nezávislé grafické studio zajišťující kompletní služby v oblasti reklamy, grafiky a produkce

Castovní agentura LAST.CZ

 

 

Městská část Praha Lysolaje

Praha Lysolaje

Patron MC Liška

 

Spolek Liška Lysolaje

Od 5.4.2012 členem  Sítě pro rodinu z.s .

Síť pro rodinu z.s.

Lysolajské dění

V této rubrice nejsou žádné články.

Spřátelené weby

Aktivní město

Petr Turanský Fotostudio

 

Podlahy Bureš

www.kamchodit.cz

www.hravezijzdrave.cz

Hasiči Lysolaje

MK Rybička

Abelo... aby učení bavilo

Suchdol.net

Ententyky

 

 

Liška u vás

Sdílejte na svém webu odkaz na naše stránky, za umístění ikonky na váš web předem pěkně děkujeme, na oplátku zveřejníme váš odkaz u nás.

Mateřské centrum Liška o.s. - pravidelný program pro rodiny s dětmi Lysolaje - Praha 6

Kontakt

Spolek Liška Lysolaje Sál hasičské zbrojnice
Lysolajské údolí 113/38
165 00 Praha 6 Lysolaje

Spolek vznikl 5.4.2011.
IČO: 22894730
Číslo účtu: 2400903013/2010
Fio banka, a.s.

Korespondenční adresa:
Spolek Liška Lysolaje
Marcela Blažková
Sídlištní 202/2
165 00 Praha 6 Lysolaje
+420 775 210 624 marcela@panoch.net